Anasayfa / gitmek için tıklayınız
Responsive Tasarımın Önemi
Responsive tasarım, kısaca farklı çözünürlükler için tasarlanan ve kodlanan web sayfaları denilebilir. Günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ile dahada popülerleşen responsive yada duyarlı tasarımlar web site sahipleri için bir ihtiyaç haline geldi.
Özellikle e-ticaret sitelerini mobil uygulama kıvamında algısı yaratması, müşteri için daha kolay ve verimli bir olanak sağlamaktadır.
Google'ninde aramalarda mobil uyumlu sitelere öncelik verecek olması dahada önemli kılmaktadır.
 
Web sitelerine mobil cihaz kullanarak giren ziyaretçiler siteyi görüntülemekte ve gezmekte genellikle güçlük yaşarlar. Ziyaret edilen site responsive yada mobil site değilse, okumak istedikleri alanı ancak zoom (yakınlaştırma) yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüleye bilirler ve kulanım zorluğu çekerler.
Sayfa menülerini gezmekte oldukça zordur ve menüler mobil uyumlu olmadığı için genellikle gitmek istedikleri linki de bulamayabilirler.
 
Sonuç olarak baktığımızda arkasına aldığı rüzgar ile eksiklerinide yakın zamanda gidereceğini düşünürsek web sitelerinin uyumlu web dünyasına hızlıca gireceğini tahmin etmek çok büyük bir kehanet değildir. Resim ve performans sorunları için üretilen çözümler ile ihtiyaçları tam karşılayan bir yapı olarak önümüze çıkıyor duyarlı web.

Tüm Mobil Cihaz ve Masaüstü Gibi Tüm Çözünürlükleri Destekleyen Temalarımızla Responsive Çözümler Sunuyoruz...! Duyarlı Tasarımın Önemini Google Developers'ta Detaylı İnceleyein

7.10.2016 11:55:36